Nejčastější dotazyzákaznic

Denně se setkávám s mnoha dotazy a mýty, které se týkají péče o pleť. Ráda bych vám touto cestou představila nejčastější z nich. 

dotazy

Jak se starat o pleť?

Abychom měli pleť zdravou a krásnou, musíme dodržovat každodenní pěstící rituál. Dvakrát denně, ráno a večer, pokožku důkladně umýt - tzn. očistit od nečistot, mazu pomocí čistícího mléka (pudru, gelu, pěny) a pak tonika. Když je pleť zbavena těchto nečistot následuje nanesení séra, po té krému, následně makeu-pu. Doporučuji jednou týdně provést peeling, který odstraní odumřelé buňky.

Jaký vybrat krém?

Určitě bych nejdříve navštívila kosmetický salon, kde vám kosmetička provede analýzu pleti a ráda doporučí ošetření padnoucí na míru dané pokožky.

Nenechávejte se unášet reklamními spoty, které vám nesmyslně lžou, že za 14 dní bude vaše pleť bez vrásek, pórů a popraskaných kapilárních žilek. Řiďte se profesionály, kteří pracují se speciální kosmetikou ve svých salónech a mají mnohaleté zkušenosti.

Používat oleje ano či ne?

Každodenní nanášení oleje nedoporučuji. Představte si možnost každý den se stravovat jen bůčkem. Bylo by to vašemu tělu milé? Určitě ne. Doporučuji proto ošetření krémy a séry a občas kosmetické přípravky obměňovat.

Postačí k čištění pleti mýdlo nebo sprchový gel?

To určitě ne. Věnujte sobě za celý den trochu času a dejte si s čištěním více práce. Naše pleť má jiné pH než pokožka ne celém těle. Nevysušujte ji zbytečně. Použijte čistící mléko, které rozpouští nečistoty a pak čistící tonikum, které dočišťuje. Pokud je vaše pleť nečistá a porézní, zvolila bych místo mléka čistící gel či čistící pudr. Poté tonikum na dočištění.

Můžeme se ošetřovat dětskou kosmetikou?

Každopádně nám dětská kosmetika neublíží. Ale dětská pokožka je plná energie. Vyšším věkem však naše pleť ztrácí hydrataci a objevují se první vrásky. Dopřejte si kvalitní produkty, které obsahují aktivní látky jako např. kyselina hyaluronová, peptidy, vitamíny, aminokyseliny. Vaše pleť bude zářit.

Více rad a kosmetických zajímavostí pro vás pravidelně připravuji v blogu. Pokud chcete vědět více, neváhejte mě kontaktovat.

Kategorie